ALE BEZ NAŠICH PRAVOMOCÍ NÁM TU PŠENKA NEPOROSTE.

Chléb

Chleba v podobě obilné placky se pekl už před 30000 lety a pěstování obilí bylo hned po masu nejdůležitějším zdrojem potravy.
                                                                             
Tento chleba však měl příliš tvrdou kůrku a tak v Egyptě přibližně 4000 let př.n.l. našli lepší způsob přípravy kvasného chleba. Není známo který druh kvasu měli Egypťané nejvíce v oblibě pravdou však zůstává, že za těchto časů už měli zásobu toho pivního.
                                                                             
Z historie je rovněž známo, že se v těchto dobách mezi povodím řeky Tigris a Eurafat v místě zvaném Godin Tepe rovněž začal vyrábět pivní mok z ječmene.
                                                                             
V Egyptě pak bylo pivo spolu s chlebem nejoblíbenější potravinou a je známo, že denním chlebem dělníka byly tři bochníky a dva džbánky piva. V té době byl chleba pododný dnešnímu Pita chlebu který můžeme najít v Řecké kuchyni.
                                                                             
Zajímavé také je, že ze slova Pitta vzniklo i slovo Pizza která je prozměnu Italským chlebem. Velkou oblibu v Pita chlebu nalezli Židé kteří byli mezi prvními kteří tento chleba pekli a předali tyto znalosti Řekům.
                                                                       
V dnešních časech se však u nás v čechách peče hlavně chléb kulatý kterému se všeobecně říká kolo. Je tomu tak proto, že chléb který nám dává obživu přece svatý je. Nebo ne?
                                                                             
Obilné placky byly v Čechách oblíbené také a první nálezy o pečení tohoto chleba můžeme najít už 4800-4600 let př.n.l. První důkazy o tomto konání je možné najít v Bylanech u Olomouce kde byla nalezena nejstarší pec u nás.
                                                                             
Pravý Český chleba tak jak ho známe i z Egypta se však v Čechách objevil až v10. století a později za vlády Krále Václava II. který žil v letech 1271-1305. Stalo se tak po velkém hladomoru kdy naši lidé našli chléb. Ten se v Čechách pekl dobře a už za dob Husitských a vlády Jiřího z Poděbrad se ho peklo na 12 druhů. Byl to chléb žitný, pohankový, jáhlový, prosný, ječný, žemlový, rýžový, nakyslý, mazancový, žaludový, perníkový a koláčový.
                                                                             
Pečení chleba později uznali jako vzácné řemeslo a ve městech byli pekaři známými obchodníky. To vedlo k vytvoření Cechů což byly spolky řemeslníků které chleba spojil.
                                                                             
Tyto Cechy pak měly pevná pravidla a jakékoli šizení chleba na váze bylo postihnuto přísnými tresty. Jedním z takovýchto trestů bylo máčení ve Vltavě Historická Praha v proutěném koši což bylo hanou každého pekařského mistra a tak k ubírání na váze chlebu nedocházelo často. Jde však o to, že místo aby v práci vydělal tak mu ty KURVY vzaly 600 Kč aby mu řekly ty Zkurvené KURVY že jsi šel do práce zbytčně a to jen protože my vás tu ve vrstvě přehodíme aby VY ZURVENÉ KURVY měly co sežrat.